2013. március 5., kedd

Mar megint...

Ez valami borzaszto :) Tobb mint egy ev telt el, es most sikerult ujra ratalalnom a sajat blogunkra :) ami kesik nem mulik. Ujabb magyar kozmondas a megfelelo helyen :)

Ekora idotartamra nem lehet es nem is erdemes bejegyzest irni, inkabb irom ami most van: Szuulinapozgatunk, Emily -nemsokara 6- ir es olvas, ragyogoan rajzol es alkot amikor csak teheti, termeszetesen azert tv fuggo is es kozolte velunk par napja hogy o tabletet ker a szulinapjara vajaaaaa! -spanyol: vaya! aztaaa nahaaat :D - en meg kozoltem vele, hogy akkor egy hangyanyit jobban kellene  igyekeznie. Mit mondjak neki mast? 5 eves. Meg amugy is, korainak tartom. Bar erett gyerek, es tenyleg naponta allapitjuk meg a mamakkal, hogy tul okosak ezek a kis tokik, tenyleg csak leng az allunk egy halom alkalommal, a gyerekek meg ugy megmagyaraznak mindent, mint muller p. es csernus i. egyutt, valasz eszedbe sem jut, mert minden megfellebbezhetetlen! 

Ma ill. tegnap ejjel sikerult saresonek esnie. Csodalatos volt arra ebredni, hogy mindent belep egy finom barna porreteg es nem latsz ki az autobol, ugyhogy bizi volt a reggel: gyerek vakon vezetve iskolaba, onnan automoso, aztan bevasarlas, reggeli, ujsagos, haza, kis pihenes, munka, gyerekert, elpakolas, hazifeladat, es most egy kis kulonfoglalkozas :)

Nekem kulon jo hogy  vegre csak ulok, mert a hulye serv miatt ugy erzem a csipomet mint egy 80 eves kemenyen rheumas nagymutter, de remelem csak par nap, vegre elmulik a szel, az eso, a huvos ido, addig is majd orvosolom valamivel -vorosbor mondjuk?- :D

Az iskolakban ma tartottak szimulacios foldengesprobat iskolaelhagyassal vagy mi :) ill. amikor kiszallnak a tuzoltok, lezarjak a fel varost, rendorok iranyitanak mindenhol, stb. Mi meg a nagy lezarasok elott hazakoccoltunk.

Emieknel voltak tevesek is, a gyerekek be voltak zsongva, ezt tetozik, hogy a heten a kis topszlik a tuzoltokat is meglatogatjak, a feladataik az iskolaban hozzajuk kapcsolodnak, tuzoltas, foldrenges, mit kell csinalni, epitkezes -ha megis megtortent a baj-, eszkozok, szerszamok nevei, stb.

Gyerek most pokemont nez. Konyorgom, magyarazza el valaki, hogy miert zabaljak a pokemont, spongyabobot, es hasonlo idiota, ertelmetlen tarsaikat? Ok, nem olvashat Kunderat vagy Shakespearet, de megis!

Tegnap megleptem a vilag legutalatosabbjaval: anyu integral, azaz teljes kiorlesu kenyeret vett :) ma nem is ette meg a tizoraijanak, csak kb. 10 %at :) de biztattam, hogy ezutan csak ez lesz :) ismerkedjen vele: Emily, Integral Kenyer. Integral Kenyer: Emily. Aztan megette uzsonnara a zoldsegkremlevest es a 2 csik goujont.

Ugyanolyan vagyok mint az idojaras: bagyadt, almos es szomorkas, ez az amikor semmit nem lehet csinalni. Vagy elmesz moziba, vagy vacsorazni vhova, ha epp erot veszel hogy levedd az itthoni kinyult terdes kenyelmeset esemberi arcot fess magadnak hogy emberek koze menj, vagy inkabb pizzat rendelsz, kinyitsz egy uveg bort -miutan gyereket letetted- lehuzod az osszes redonyt, megprobalod kizarni a tombolo vihar es az ilyenkor meg vadabb tenger es a hullamok zajait, es beteszel egy vidam filmet :)

Tegnap este is et tettuk Gezuval, mondjuk o mar lefekudni keszult, en meg pc fejuskodtem, de vegig is neztuk, jokat rohogve, sokszor magunkra ismerve a filmben :))) melegen ajanlom: a magyar cime: 40 es annyi es a rendezo 2  gyerkoce volt a ket gyerek szereplo, es ugyanezeket jarjuk most vegig: gyerek elott nincs cigi es karomkodas, egeszsegesen elni, kaja, mozgas, (meg) tobb tartalmas egyuttlet, problemak  nyugodt megbeszelese, parunk csaladjanak tobb mint elviselese :) nalunk ez sem all fent, messze van mindenki hogy utaljunk :D lehet hogy ma is megnezem, bar inkabb a Django-ra szavazok, legalabbis az elso 1 orara, ez a film ismet csak erositette bennem, hogy Tarantino egy ZSENI!!!

A parbeszedei utanozhatatlanul eletszeruek es szorakoztatoak, barmilyen semmitmondo temarol legyen is szo alkalmankent: a sajtburger nevenek kitargyalasa legyen az Franciaorszagban vagy Hollandiaban, a szereplok ugy vannak dirigalva hogy egyszeruen nem tudsz masra figyelni :) es semmi tulzo jatek, megis megtalalja a humort a legveresebb -ami nala nem keves- jelenetben is.




Tobb mint 1 ev

Amint az a cimeben szerepel, valoban, tobb mint 1 eve sikerult nem irnom ide...


Ma du. mar elszallt egy ilyen cimu iromany, de ismet nekifogok.

Emi alszik, amugy nemsokara 6 eves, ragyogoan ir es olvas, a tanarai szerint messzemenoen es kiemelkedoen jol rajzol, nagyszaju es kovetelozo, ertelmes es imadnivalo, olyan mint egy rendes kis 5 eves :)

Gezu dolgozik, veszett modon testet edz, es imad minket :)

En pedig en... Gezu nemsokara 40 eves lesz!!!Par hete kozolte velem, hogy ad manit, csinaljak neki egy meglepetesbulit. Koszi bazmeg, pont erre gondoltam, amig nem mondtad...

Tegnap talaltunk egy filmet, az a magyar cime: 40 es annyi. Most megint azt nezem. Mast nem is lehet tenni egy ilyen okadek napon, amikor mar sorozatban esik, foleg sar, nem is eso!!! Ocsmany minden, ha nem barna a leesett saresotol, akkor szurke es viharos es szomoru es aludni akarok, mert mast nem is erdemes. Ehhez kepest megyunk dolgozni minden nap, es az itthoni mizeria, gyerek suliba, stb. stb.

Szoval a filmen tegnap szetrohogtuk magunkat Gezuval, es gyakran valtottunk: Nalatod! es Bakker, azt hiszem ez elegge en vagyok... pillantasokat, amikor pl. kitalaljak, hogy akkor a csalad a hajlodo korra valo tekintettel nekiall egeszsegesen etkezni, kevesebbet bamulni mindenfele monitorokat, no suti!, megbeszelik hogy (meg) tobb tartalmas idot toltenek egyutt, turelmesebbek es megertobbek lesznek egymassal, nem uvoltozve veszekszenek, hanem inteligens modon megbeszelik-vitatjak es megoldjak a problemaikat, nem cigiznek es karomkodnak a gyerekek elott, elobbit mogottuk sem gyakorolja anyu :) szoval jo par hasonlo dolog jott ossze, es talan pont emiatt is volt min rotyogn, de senki es semmi sem tokeletes. Mint ahogy en is meg mindig bagozom, bar a gyerek elott mar tenyleg nem, es nincs messze a hata mogott sem... Szorits, szorits!!!!

folyt.kov.


2011. november 7., hétfő

Hetvege

Szep hetet/hetfot mindenkinek :)

Elkezdodott 1 ujabb het, raketasebesseggel a karacsonyi madness fele, par het meg az iskolabol...

Hetvegi menu: csirkepori, pici esovel, kacsahorgaszat helyett 1 ora vecenulos kaki musor volt -Emily!- igy hat utana  lementunk apucihoz, aki friss almas-retes-szeru-sutit igert :) le is mentunk, miutan Emi mostanaban 9-nel elobb nem alszik, olyan 8 korul, belapatolta a fel csoki-fagyis palacsintajat, aztan lehajtotta a bucijat az asztalra, es 1 percen belul melyen aludt. Azt hittem csak jatszik :D ugyhogy hazavonszoltam magunkat, nem volt egyszeru a 19-20 kilos, teljesen ernyedt kis testet, de legalabb nem lakunk messze. Itthon konstataltam, hogy a vadiuj gyonyoruseges gumicsizma egyik felet kozben valahol otthagytuk pihenni... No miutan letettem, vartam meg 3 percet hogy visszaaludjon, aztan lelekszakadva rohantam vissza az uton. Szerencsere Maria neni boltja elott volt, ami ket kis sarkocskara van tolunk, es mikor ugyancsak lelekszakadva visszarohantam, hogy uristen, a gyerek biztos az ajtonal allva uvolt utanam, hat a legbekesebb almat aludta. De legalabb megvan a csizma!!!

Penteken, suli utan atjott hozzank E. osztalytarsa, Salome es az anyukaja, akikkel egeszen 5-8-ig jatszottak/tunk. Nagyon kemeny volt a ket kiscsaj egyutt :D csak ritka esetekben ajanlom :D foleg ha aznap csinaltal -balga fejjel- nagyobb takaritast...
Edesek voltak, hancuroztak, mindent kiforgattak a helyebol, mi pedig jot csiviteltunk vendeg anyukaval. Aki egyebkent columbiai, o is ott volt a fentebb emlitett halloween partyn. Jo hogy osszejarkalunk, most mar ez a 3. het, hogy vkihez megyunk. Sofi most nem tudott jonni, sajni o is es anyukaja is betegek voltak, viszont ma reggel mar Salome nem jott suliba :((( remelem Emily tovabb huzza :D

Szerencsere, vagy nem tudom milyen okbol, a gyerek elfogadja hogy hideg van=fel kell oltozni, kulonben megfazunk= otthonmaradas, gyogyszerezes. Ezeket latba teve feloltozik. Egyenlore. Mar volt hogy elkezdett mu kohogni, es kozolte velem hogy o lazas, es nem tud iskolaba menni. Nahat! 4 eves!!! Gyorsan tanulnak, az tuti :D

E het penteken valoszinuleg megint Salomeekhoz megyunk -ha addig meggyogyul- es akkor mar jon Sofi is, es akkor majd sutunk valami kis egyszeru sutit. Szombaton pedig megint szulinap, most Maximo lesz 4 eves :) Ma megkerdeztem anyukajat hogy mit szeret a gyerek, mit szeretne kapni, ki a kedvenc figura, es azt valaszolta, amivel roppant mod megkonnyitette a dolgom: hogy barmit... Koszi :D igy ram van bizva, de azert nem konnyu, mert az ember szeretne a kedvukben jarni. No meglatjuk, eddig sem csalodtak a kis pockok az ajandekokban amit vittunk, most is megoldom.

Fokepp persze orulunk, hogy Emit egyre tobb helyre hivjak, ami azert is jo mert o sem marad ki mindenbol, masreszt pedig mi is ismerkedunk, beszelgetunk mas szulokkel, ami nekunk is nagyon fontos.

Luca es Peti ma 18 evesek!!! Jezus de oreg vagyok........ ha belegondolok, ha jol meghuztuk volna, akar lehetnenek ekkora gyerekeim is :)))) ill. azt akartam irni, hogy isten eltessen sokaig titeket!!!!!!!!!!!!!!! Boldog hosszu eletet kivanok nektek, es edesanyatoknak is! Segitsetek neki ebben :))) Azaz ne idegeljetek ki ot, nagyon jo ember! Persze a gyerekek mindig mashogy latjak a szuleiket. Rolam nem beszelve. Jajj...

Szep napot a tovabbiakban!!!!!! Meg jel.kez. ;)

2011. november 3., csütörtök

Menetrend

Megy a suli... Ill. ovi, de itt Spanyolorszagban, a gyerkoc, miutan elerte a 4 eves kort, azaz kozepso csoportos, mar 9 konyvet kellett neki venni, amiben van 1 angol is, interaktiv cd-vel, amivel itthon dolgozik -jatszik-. Nincs leterhelve a gyerek, azt mondjak, csak a leheto legtobbet kihozzak belole. Igy legyen. Naponta baratkozom a dologgal, foleg miutan megesett, hogy 1 alkalommal 14 oldal HAZIFELADATOT!!  hoztunk haza.

Most epp egy festoecsettel csikizi a homi-homi-nkat... -honi-moni=honalj- kozben rajzol, kavet foz a jatek kv fozojevel, apu pedig nagyokat asitozva nyog, hogy jaaaj siesta utan vissza kell mennie dolgozni...

Itt volt aposom, Gezu apukaja, Emily nagypapaja masfel hetig kb. oktober masodik feleben, jo kis idoket toltottunk el, voltunk kirandulni, voltak kettesben Gezuval, jo sok bodegat -boraszatot- latogattak meg, ahol meg is toltottek a csomagtartot mindenfele folyekony finomsaggal :))) hozza kell tennem kozel sem olyan agyament elszaladt arakon adjak a -szerintem- klasszisokkal jobb borokat mint az elszallt magyar boraszok...

Apos jott, kozben elindult Eminek a suli -ovi- nekunk is a nyelvsuli, hetente 2 alkalom a leheto legjobb tanarral egy 8 fos osztalyban, Gezu uszik, sulyt emel, egeszsegesen etkezik, en meg ahogy esik...

Volt 2 felnott szulinapunk, 1+2 gyerkoc szulinapja, jovo hetre megint van  1 meghivoja Eminek, ezekre az alkalmakra ajandek utan rohangaszunk, neha elromlik valami, azt megcsinaltatni, volt Halloween party hetfon, istenien sikerult... szoval zajlik az elet, nem unatkozunk.

Klassz hogy elmentunk, egy csomo uj emberrel talalkoztunk, ismerkedtunk meg, es valoszinuleg meg fogunk is talalkozni, foleg ha visszaterunk meg az Irish Rover cimu muintezmenybe, amit Emi egyik evfolyamtarsanak anyukajanak a szulei mukodtetik. Teljesen egyszeruen kovetheto a vonal igaz? :))) Egyszoval 1 ismerosnel voltunk :)

Meginvitaltam Emi 2 osztalytarsat is, mamakkal egyutt, jottek is, ami isteni volt, osszeszamoltuk a vegen, osszesen 9 nemzet fiai es lanyai ultunk 1 aszalnal, a kozos nyelv pedig a spanglish volt. Kepviseltette magat: Argentina, Columbia, Magyarorszag, Romania, Skocia, Anglia, Irorszag, Spanyolorszag, Norvegia. Egyszoval jo volt, nagyon.

Gezu magus-vampir volt, mikor hogy, ha epp bent volt szepseges sarga-piros hegyes-toredezett fogsora, ill. fejen a cilindere, En pantomimes voltam, Emi pedig kicsi boszorkany :) Persze nem indultunk gordulekenyen, az elso 3 pecben erkezes utan nyaloka krizis volt, az egesz pubban nem volt sehol, aztan az egyik anyuka megszant minket, es elcsent egyet a gyerkoce csomagjabol :D innen mar majdnem boldogsag lett volna az egesz elet, ha nem lennenk 4 evesek :D de vagyunk... viszont megoldottuk, es apu-anyu alvo gyerkoccel ejjel 2-kor koricalt haza :D nagyon jo kis buli volt!

Az ido eleg jo, het elejen 34 fok volt egesz nap, arnyekban viszont mar azonnal huvos van, ugyhogy erdekesen lehet feloltozni... ez amolyan tavaszi -hja, osz van...- idojaras, nehez kovetni. Ha fuj a szel es nem sut a nap, nagykabat, de hideg nincs, csak csontig hatol az az atkozott, ha viszont sut a nap, azonnal furdoruha es irany a part...

Mar most elkezdtunk keszulni a karacsonyra, tervezzuk mennyi beigli, sos suti, masegyeb legyen a menu karacsonyra, a hetre, kit mikor hivunk meg -ami nem rug nagy letszamra, de megis-, Eminek milyen -ebben az evben lehetoleg esszeruen vasarolt- ajandekai legyenek, stb. Persze most mar a tomentelen mennyisegu rohadek tevereklamnak koszonhetoen, a gyerek fel ora tevezes alatt kb. 17x mondja hogy anya en ilyet szeretnek! En pedig minden alkalommal: Ok, tudom, rendben, en is, stb. valaszokkal latom el, kulonben addig hallgatom, amig le nem esik a fulem... Jo lesz ha mar elkezdhetjuk az adventi naptart kibontogatni, mert mar most kikeszit a napi kerdesek mennyisegevel a karacsonyt illetoen :D persze melyik gyerek nem teszi ugyanezt igaz? :))))

Mostanaban amugy menetrendszeru a hiszteria. Nem kicsi, inkabb nagyobb, mindent elsopro, viharos ereju, mint a nyari zivatar. Kurva gyorsan jon, a semmibol, nem szamit ra az ember, mert elotte a 35 fokban kiegette a retinajat a nap, felho sehol, aztan hipp-hopp kipp-kopp, 3 perc alatt acelszurke felhotomeg, amibol zudul es omlik a viz. Mint nemreg szerencselen ireknel, 3 ora alatt annyi eso esett, hogy a fel orszagot kimosta a helyerol... Namost az en kicsim ezt produkalja naponta minimum 1x. Ki tudja miert, boldogan galoppozunk reggel az iskolaba, elvezzuk a gumicsizmat, mert szotyorog az eso, aztan 40 meterre a sulitol belemarkol a ruhamba hogy majd· letepi rolam, es kozli velem torkaszakadtabol artikulalatlanul uvoltve, hogy: HAZAKAROKMENNIIIIIIIIIIIIIIIII!  Namost ez mi? Mosolyogva probalsz koszonni a tobbi anyukanak akik mar leadtak csemetejuket, es akiknek meg egyidos a tieddel, tudjak min mesz keresztul, es nem neznek lenezoen, de a nagyobbak akiken at kell verekedned magad egy kb. hiszterias hallal, mert kozben nem engedheted el, ki tudja hol all meg... azok a nezesek kicsit meg sutnek, pedig nemreg ok is ugyanezen a lovon ultek. Ki erti ezt :D Hamar elfelejtuk azt a sok szrt... A jo remelem tovabb el, legalabbis probalok a simogatasokbol, puszikbol, szeretlek anya!-kbol epitkezni...

Na mindegy, jol vagyunk, es ez a lenyeg. Most viszont mennem kell, mert az a szemet hellokitty nem akarodzik kiszinezodni magatol, es a nagy reszek ram varnak :D rozsaszin, es hellokitty undorom van... foleg ahogy nyomatjak ezt a sok nyunyuseget orrverzesig, es nem szeretetbol, kizarolag a meggazdagsagi vonal boaaaaa + dizni! hercegnok, lajting mekkvin, 5 centis kisvakond horror aron, etc. boven lehetne sorolni...

Puszi es pa mindenkinek!

Kitartast es jobbulast akire rafer. Egy kozeli baratnom elvesztette nemreg az edesanyjat, neked uzenem H. hogy ha esetleg ide jutsz es olvasol, hogy nagyon sokat gondolok rad, ratok!

Puszi mindotoknek!!!

2011. szeptember 25., vasárnap

Ujbol itthon!!!

Ha lenne annyi papir a vilagon :) inkabb oda irnam, csak kenyelmes vagyok es ez igy gyorsabb... viszont mindig idohianyban szendvedoknek nem biztos hogy jo belekezdeni -hahaha- egyenlore... a hazaerkezes utani elso fejetlen szaladgalasnak vege, most mar kicsit csendesedik, de volt itt minden, ill. meg van lemaradas, de azt a kov. napokban mar kenyelmesen tudjuk potolni. Iskolakezdessel kapcsolatos beszerzesek: konyv, kopeny, tisztasagi csomag, befizetesek: etkezes, felnottkepzes anyunak es apunak, indul nekunk is a spanyoloktatas, es a tobbi ami mar csak hozadek, de magatol sosem lesz meg: takaritasok, pakolas, hazimunka ugy egyutt.

Naszoval: a Mo-i nyaralas isteni volt, par momentumot, embert, viselkedest leszamitva. Orkokkal vagy orksaggal mar nem foglalkozom, igyekszem, bar igy is megpecsetelte par napomat, kezdeni vele sok mindent nem tudok, a jo oreg ido aki  felejtet... Szerencsere nem ezek a dolgok hataroztak meg az egesz idoszakot.

Mozgalmas volt, az biztos. Volt benne eskuvo, szulinap, csaladi-barati nap, nagyobb es kisebb osszejovetelek, fozesek, ivaszatok persze :) nagy dumalasok, nagy talalkozasok, ujabb ismeretsegek, jo volt. Aztan az a rengeteg poronty??? Jo volt nagyon latni mindenkinek a kicsi enjet :)

Most pedig itthon, a joslatok hala istennek nem valtak be amelyek megjosoltak hogy remalom lesz a Calle Finlandiaban par hetig mikor Emi megkezdi az ovit... hat nem lett. Ilyen egy jo fej kis gordulekeny csajszi ez :) A gyerekek az elso nap rohantak ki a terembol mikor pockot meglattak: olelgettek, puszilgattak egymast, szivmelengeto volt :)

Penteken volt 1 giga hiszti hogy o nem akar menni oviba, de utana mar rajottem hogy megint a szekelessel volt gond, illetoleg hogy nem volt, csak erre nem figyeltem oda. Azota ez is megoldodott.

Aztan voltunk pentek este cirkuszban, Dianat is elcsaltuk, de mi fel oranal tovabb nem voltunk, mert pocok a masodik bohoc kozjateknal elvesztette az addigi kicsi onmagat es toporzekolva-sirva kovetelte hogy aaaaaaa nem akarok bohocot... O meg nem latta Chuky-t de megmondom oszinten, 1 percig sem hadakoztam ellene, mert en sem kedvelem oket... Mar a horror-bohocos moviek elott is igy volt... A cirko elhagyasa utan meglatogattuk kemenyen melozo apucit, es miutan biztositotta rola kislanyat hogy ezzel o is es meg sokan masok is igy vannak, valamelyest megnyugodott hogy akkor nem vele van a baj, de azt leszogezte, hogy ezutan cirkusz nem, csak szinhaz es mozi :) OK!

Most pedig sutom az itthon letunk alatti masodik adag langost :) gyerek rakapott rendesen... azt hiszem heti fel adag teszta 1x belefer...

Puszi mindenkinek! Ha valakinek meg nem kuldtem el a fotokat amiket a talalkozokon keszitettem, csak szoljon! Kuldom azonnal :******

2011. augusztus 7., vasárnap

csiki vege...

En. Vendegeket var, megerkeznek, itt vannak, kirandulnak, esznek, isznak, beszelnek, jol elfarad mindenki, letelik, aztan haza. Nem jo most, de atertekelek es feldolgozok :) F es A eleg jo baratok, elvezhettuk egymas tarsasagat -jobb hijan evente legalabb 1x- alig tobb mint 1 hetig, jo kis napokat csaptunk. Vegul eljott az ido, es ma reggel kivittem oket a repterre, pityogtam az autonal, es nem jottek szamra szavak, elmentek... nyilvanvaloan nem orokre, csak olyan nagyon hianyoznak... Mindenki visz egy kis darabot belolunk mikor hazater. Aztan hazafele, hogy felviditson, csak ugy, erthetetlenul, magatol, Murphy szoros es gyakori tarsasagat mellozve,  a
1. vasarnapi piacon elsore talaltam helyet, kozel a kajas reszhez,
2. az utolso grillcsirket kaptam meg, es mennyei szolot sikeralt valasztani.
3. Hazaerve a haz elotti, kedvenc elso helyen epp kialltak, beparkoltam... pfuuu mi kell meg? Kozel 50 fok van, gyerkoc elajult a melegtol, megyunk le G. ele aztan furdeeeeeeeeeeeeeeees! Ilyen melegem meg nekem sem volt.... 4 nap mulva HUN!!!!! nehez elhinni....

2011. augusztus 4., csütörtök

esti mokazas

tomato soup with ABC pasta, tengerpart dogivel, gorogdinnye, salata hegyek, napsutes, sor, arab market, kirandulasok, Alicante, piritott kukorica, fokhagymas garnela, irdatlan sok sangria, salinas, pizza, dumaparti hajnalig es meg sorolhatnam... jol telik a vendegeskedes -marmint nalunk, egyenlore nem nekunk... Boros hordo!!!!!!!!!!! egyszer majd elmeselek ertelmesen mindent, addig is lehet ragodni vagy elfelejteni ezeket a spicces sorokat :D jolet dzson szpartan!