2013. március 5., kedd

Mar megint...

Ez valami borzaszto :) Tobb mint egy ev telt el, es most sikerult ujra ratalalnom a sajat blogunkra :) ami kesik nem mulik. Ujabb magyar kozmondas a megfelelo helyen :)

Ekora idotartamra nem lehet es nem is erdemes bejegyzest irni, inkabb irom ami most van: Szuulinapozgatunk, Emily -nemsokara 6- ir es olvas, ragyogoan rajzol es alkot amikor csak teheti, termeszetesen azert tv fuggo is es kozolte velunk par napja hogy o tabletet ker a szulinapjara vajaaaaa! -spanyol: vaya! aztaaa nahaaat :D - en meg kozoltem vele, hogy akkor egy hangyanyit jobban kellene  igyekeznie. Mit mondjak neki mast? 5 eves. Meg amugy is, korainak tartom. Bar erett gyerek, es tenyleg naponta allapitjuk meg a mamakkal, hogy tul okosak ezek a kis tokik, tenyleg csak leng az allunk egy halom alkalommal, a gyerekek meg ugy megmagyaraznak mindent, mint muller p. es csernus i. egyutt, valasz eszedbe sem jut, mert minden megfellebbezhetetlen! 

Ma ill. tegnap ejjel sikerult saresonek esnie. Csodalatos volt arra ebredni, hogy mindent belep egy finom barna porreteg es nem latsz ki az autobol, ugyhogy bizi volt a reggel: gyerek vakon vezetve iskolaba, onnan automoso, aztan bevasarlas, reggeli, ujsagos, haza, kis pihenes, munka, gyerekert, elpakolas, hazifeladat, es most egy kis kulonfoglalkozas :)

Nekem kulon jo hogy  vegre csak ulok, mert a hulye serv miatt ugy erzem a csipomet mint egy 80 eves kemenyen rheumas nagymutter, de remelem csak par nap, vegre elmulik a szel, az eso, a huvos ido, addig is majd orvosolom valamivel -vorosbor mondjuk?- :D

Az iskolakban ma tartottak szimulacios foldengesprobat iskolaelhagyassal vagy mi :) ill. amikor kiszallnak a tuzoltok, lezarjak a fel varost, rendorok iranyitanak mindenhol, stb. Mi meg a nagy lezarasok elott hazakoccoltunk.

Emieknel voltak tevesek is, a gyerekek be voltak zsongva, ezt tetozik, hogy a heten a kis topszlik a tuzoltokat is meglatogatjak, a feladataik az iskolaban hozzajuk kapcsolodnak, tuzoltas, foldrenges, mit kell csinalni, epitkezes -ha megis megtortent a baj-, eszkozok, szerszamok nevei, stb.

Gyerek most pokemont nez. Konyorgom, magyarazza el valaki, hogy miert zabaljak a pokemont, spongyabobot, es hasonlo idiota, ertelmetlen tarsaikat? Ok, nem olvashat Kunderat vagy Shakespearet, de megis!

Tegnap megleptem a vilag legutalatosabbjaval: anyu integral, azaz teljes kiorlesu kenyeret vett :) ma nem is ette meg a tizoraijanak, csak kb. 10 %at :) de biztattam, hogy ezutan csak ez lesz :) ismerkedjen vele: Emily, Integral Kenyer. Integral Kenyer: Emily. Aztan megette uzsonnara a zoldsegkremlevest es a 2 csik goujont.

Ugyanolyan vagyok mint az idojaras: bagyadt, almos es szomorkas, ez az amikor semmit nem lehet csinalni. Vagy elmesz moziba, vagy vacsorazni vhova, ha epp erot veszel hogy levedd az itthoni kinyult terdes kenyelmeset esemberi arcot fess magadnak hogy emberek koze menj, vagy inkabb pizzat rendelsz, kinyitsz egy uveg bort -miutan gyereket letetted- lehuzod az osszes redonyt, megprobalod kizarni a tombolo vihar es az ilyenkor meg vadabb tenger es a hullamok zajait, es beteszel egy vidam filmet :)

Tegnap este is et tettuk Gezuval, mondjuk o mar lefekudni keszult, en meg pc fejuskodtem, de vegig is neztuk, jokat rohogve, sokszor magunkra ismerve a filmben :))) melegen ajanlom: a magyar cime: 40 es annyi es a rendezo 2  gyerkoce volt a ket gyerek szereplo, es ugyanezeket jarjuk most vegig: gyerek elott nincs cigi es karomkodas, egeszsegesen elni, kaja, mozgas, (meg) tobb tartalmas egyuttlet, problemak  nyugodt megbeszelese, parunk csaladjanak tobb mint elviselese :) nalunk ez sem all fent, messze van mindenki hogy utaljunk :D lehet hogy ma is megnezem, bar inkabb a Django-ra szavazok, legalabbis az elso 1 orara, ez a film ismet csak erositette bennem, hogy Tarantino egy ZSENI!!!

A parbeszedei utanozhatatlanul eletszeruek es szorakoztatoak, barmilyen semmitmondo temarol legyen is szo alkalmankent: a sajtburger nevenek kitargyalasa legyen az Franciaorszagban vagy Hollandiaban, a szereplok ugy vannak dirigalva hogy egyszeruen nem tudsz masra figyelni :) es semmi tulzo jatek, megis megtalalja a humort a legveresebb -ami nala nem keves- jelenetben is.




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése